Fundraising- o co w tym właściwie chodzi ?

Jako wolontariat specjalizujemy się w pomocy potrzebującym, a co za tym idzie nierzadko potrzebujemy wsparcia finansowego. Dlatego dzisiejszy temat spotkania brzmiał “Fundraising – czyli jak pozyskiwać sprzymierzeńców do naszych działań misyjnych.

Całość zaczęliśmy od małego wykładu, który pomógł nam spojrzeć na główne zasady przy podejmowaniu tego typu działań.  Zaufanie, współpraca i wzajemny szacunek, to tylko niektóre hasła, które powinny być blisko nas kiedy zbieramy fundusze. Powinniśmy pamiętać, aby zawsze DZIĘKOWAĆ, ale także wspierać modlitwą naszych darczyńców. Wymienialiśmy także techniki na pozyskiwanie funduszy: imprezy dobroczynne  (koncerty, pokazy taneczne, spektakle i wiele innych), zbiórki publiczne, ale przede wszystkim pamiętajmy, gdy coś dajemy w zamian za pozyskane fundusze, dawajmy to prosto z Naszego SERCA.  

The Golden Circle 

Czyli kilka pytań odnośnie naszej wolontaryjnej motywacji na czym powinniśmy się skupić przy zbieraniu funduszy: Dlaczego ? Jak ? Co ? 

Następnie mieliśmy za zadanie w grupach zastanowić się i napisać w jaki sposób możemy pozyskiwać fundusze, rzeczy i nowe osoby. Udało nam się wypracować nowe sposoby, pomysły na akcje dobroczynne jak i trafienie do większej liczby osób. Miejmy nadzieję, że niebawem je zrealizujemy J

Na zakończenie Ania podzieliła się z nami wrażeniami ze swojego wyjazdu do Gambii. Było wzruszająco i motywująco.

Jakub