cel: 60 000 zł

47

Wspierających

Zebrano 16 354,30 zł
0%

Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu Realizujemy kampanię o charakterze Informacyjnym i charytatywnym.  W tym roku celem naszej kampanii jest wsparcie Domu Dla Chłopców Ulicy  w Lagos, w Nigerii.

Lagos to miasto, które jest ogromnym siedliskiem ubogich mieszkańców kraju, którzy migrują do miasta, aby przeżyć. Wśród tych mniej uprzywilejowanych osób są dzieci ulicy. Według przeprowadzonych ostatnio badań szacuje się, że na ulicach Lagos mieszka ponad 100 000 bezdomnych dzieci.

Salezjanie rozpoczęli w 2019 roku projekt na rzecz dzieci ulicy w Lagos. Ma on na celu ograniczenie ich liczby. Projekt rozpoczął się w wynajętym budynku, który mógł pomieścić zaledwie dziesięcioro dzieci. Przełożony Generalny Salezjanów wsparł projekt, kupując nieruchomość w Ikeja, która może pomieścić ponad sześćdziesięcioro dzieci ulicy. Remont nieruchomości zakończył się we wrześniu 2022 roku. Obecnie w domu mieszka 13 chłopców, a ponad 60 którzy wciąż żyją na ulicy jest pod opieką Salezjanów. Potrzeba pieniędzy na ich wyżywienie, zakup ubrań, książek, przyborów szkolnych. Chcemy także zapewnić im edukację i dostęp do opieki medycznej.  

POST

Wybierz jeden dzień w trakcie Wielkiego Postu, kiedy będziesz pościł w intencji Domu dla Chłopców Ulicy w Lagos.

MODLITWA

Ofiaruj modlitwę za dzieło Salezjanów i ich podopiecznych w Lagos.

JAŁMUŻNA

Przekaż darowiznę na Dom Chłopców Ulicy w Lagos pprowadzony przez Salezjanów.

© Copyright 2020 SWM Wrocław - All Rights Reserved