Zgłoś instytucje:

Pełna nazwa instytucji (wymagane)

Adres (wymagane)

Imię i nazwisko koordynatora (wymagane)

Adres email (wymagane)

Ilość osób biorących udział w akcji (wymagane)

Zebrana kwota (wymagane)

O akcjiRegulaminMateriały promocyjneScenariusze do pobrania
 Akcja pt. „DRAW 4 LIBERIA” („Rysuj dla Liberii”) polega na tym, że uczniowie przeznaczają dobrowolną ofiarę na pomoc dzieciom w Liberii, za którą otrzymują ekologiczny ołówek z hasłem akcji. Chcielibyśmy, żeby darowizny te były darem serca podarowanym przez dzieci i młodzież w Polsce z okazji Międzynarodowego Dnia Pomocy Dzieciom Afrykańskim dla dzieci w Liberii. Dlatego finał akcji jest przewidziany właśnie na dzień 16 czerwca. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to dla wielu szkół intensywny czas, pełen wielu innych inicjatyw. Dajemy więc możliwość przeniesienia finału na inny dzień, do końca roku szkolnego.

Chcielibyśmy, żeby zorganizowana zbiórka łączyła się z podnoszeniem świadomości nt. praw dziecka i tego jak są one respektowane w świecie. Dlatego w zakładce “Scenariusze” znajdziecie zbiór pomocy i scenariuszy zajęć związanych z tą tematyką.

RAZEM MOŻEMY POMÓC ! Koszt rocznej nauki dziecka w Liberii wynosi ok. 1 000 zł.

Jeśli w Waszej szkole zostanie rozprowadzonych np. 500 ołówków za 2 zł, wtedy jedno dziecko w Liberii będzie miało zapewnioną roczną edukację.

Wpłaty należy dokonać na konto:  35 1240 1994 1111 0010 1954 6422, adres: Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” oddział we Wrocławiu, ul. Świętokrzyska 45-55, 50-327 Wrocław, wpisując w tytule wpłaty: Draw 4 Liberia – nazwa instytucji. Ołówki zostaną przekazane do szkół do końca roku szkolnego 2016/2017.

Jesteśmy przekonani, że przeprowadzenie takiej akcji w Waszej placówce pozwoli nie tylko udzielić konkretniej pomocy młodym mieszkańcom Liberii, ale także przyczyni się do kształtowania postawy otwartości i wrażliwości w młodych ludziach w Polsce.