SUDAN PŁD. – Praca wolontaryjna w Szkole Sióstr Salezjanek w Wau

09 kwietnia, 2019 Afryka, Wolontariat
98.55%
Zebrana dotacja : 32,522.79 zł/ 33,000.00 zł
Czyń dobro.

Siostry Salezjanki prowadzą w Wau dwie szkoły podstawowe dla ok. 2 tys. dzieci. To tam będą przez rok posługiwać nasze wolontariuszki prowadząc zajęcia pozalekcyjne. Będą to zajęcia wyrównawcze, artystyczne i sportowe.  Praca wolontariuszek przyczyni się do polepszenia jakości edukacji, a także wpłynie na rozwój wychowanków poprzez wspólną naukę, zabawę, przebywanie razem. Wkład w rozwój i wychowanie uczniów przyczynia się do rozwoju ich bogatej osobowości, buduje poczucie wartości i umożliwia lepszy start w życiu.

Alicja Kopeć – od 4 lat nauczycielka w szkole podstawowej. Praca z dziećmi sprawia jej radość, ponieważ nikt tak jak one nie potrafi dać tyle ciepła, miłości i uśmiechu. Dlatego pragnie być z nimi w Sudanie Południowym, w kraju, w którym brakuje wiele, ale nigdy nie brakuje uśmiechu.

Maria Czerwonka – studentka I-go roku Grafiki na Wydziale Artystycznym w Lublinie. Uwielbia góry, narty, przygody i śmiać się bez końca. Jest wolontariuszką krakowskiego oddziału SWM i od dziecka marzyła o wyjeździe na misje.

Wspomóż ten projekt

Projekt ten wsparły już parafie: św Mikołaja w Brzeziej Łące, NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy, MB Wspomożenia Wiernych w Wierzawicach .