MONGOLIA – utrzymanie Domu dla Chłopców Ulicy w Ułan Bator

0zł of 25 000zł raised

Nakarm głodnych w Mongolii

Niski moralny poziom życia to problem współczesnej Mongolii. Słabe więzy rodzinne, alkoholizm i przemoc, to najczęstsza przyczyna ucieczek z domów, ale też porzucenia dzieci przez rodziców. Na ulicy przetrwać jest bardzo trudno. Zima trwa bardzo długo i  jest sroga. Dzieci zbierają wszystko, co jest na śmietniku, albo kradną. Cierpią z powodu chorób z niedożywienia i braku opieki medycznej. Szacuje się, że 43% dzieci jada jeden posiłek dziennie, ma tylko jedno ubranie i nie uczęszcza do żadnej szkoły.

 

W 2001 r. w stolicy kraju Ułan Bator Salezjanie otworzyli ośrodek dla dzieci ulicy oraz szkołę techniczną. W Savio Home przebywa obecnie ponad 20 chłopców. Część z nich uczy się zawodu w szkole Salezjanów, co ułatwi im start w dorosłe życie. Dom ten jest dla nich jedyną szansą. Jednak koszt jego utrzymania to przeszło 63 tys. dolarów. 

Dlatego Salezjanie z Mongolii zwrócili się do nas z prośbą o pomoc. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wyżywienie dla podopiecznych oraz zakup ubrań i środków medycznych. Wiemy, że niedożywione dziecko napotyka ogromne trudności z przyswajaniem wiedzy. Brak posiłku może być także przyczyną wielu chorób. Dzienne wyżywienie wszystkich chłopców to koszt ok. 20 USD (trzy posiłki dziennie). Jak można zobaczyć na załączonych zdjęciach, podopieczni salezjanów także sami wkładają ogrom wysiłku, żeby utrzymać dom. W chwilach wolnych od nauki pomagają w kuchni, w ogrodzie, a także dbają o czystość. lub wpłać na konto: 35 1240 1994 1111 0010 1954 6422 tytułem: DAROWIZNA MONGOLIA dożywianie