KAMERUN-wyposażenie oratorium w Ebolowa

0zł of 30 000zł raised

Daj szansę na edukację. 

Kamerun leży w środkowej Afryce, nad Zatoką Gwinejską. Kraj obfituje w bogactwa naturalne, ale z powodu polityki międzynarodowej i działań rabunkowych, mieszkańcy kraju nie czerpią z tego zysków. Problemy, z którymi stykają się dzieci to nie tylko niedożywienie, ale  – co zatrważające – handel „żywym towarem”, przymusowa praca i prostytucja nieletnich. Według prawa dzieci mogą być zatrudniane po ukończeniu 14 roku życia, jednak nikt tego nie przestrzega.  Dodatkowo obecna sytuacja polityczna w Kamerunie jest bardzo napięta, toczy się tam wojna domowa pomiędzy dwoma regionami kraju, która nieustannie zbiera krwawe żniwo. Cierpią na tym szczególnie niestety niewinni cywile, kobiety i dzieci.

Salezjanie prowadzą w Ebolowa w Kamerunie szkołę zawodową i technikum dla ponad 400 uczniów. Szkoła ta jest jedną z niewielu w okolicy dlatego uczęszczają do niej uczniowie także z odległych wiosek. W zeszłym roku dzięki naszemu wsparciu udało się odremontować dla nich internat.

W Ebolowa swoją działalność rozpoczęło także oratorium. Sala zabaw, która znajduje się w szkole, to zwyczajne pomieszczenie. Chcemy wprowadzić do niego trochę radości poprzez zakup piłkarzyków, stołów do ping-ponga, telewizora, kilku gier, sprzętu sportowego, gitar i organów. Dzięki temu dzieci będą mogły rozwijać swoje talenty i odkrywać nowe.  

lub wpłać na konto: 35 1240 1994 1111 0010 1954 6422 tytułem: DAROWIZNA KAMERUN oratorium