INDIE – utrzymanie szkoły dla głuchoniemych w Kodur

10 stycznia, 2019 Azja, Działalność pomocowa
39.94%
Zebrana dotacja : 27,955.00 zł/ 70,000.00 zł
Pozwól dzieciom usłyszeć świat

W Indiach żyje ponad 2 mln ludzi głuchoniemych. Nie mają oni możliwości rozwoju z powodu braku umiejętności komunikowania się. Są przez to dyskryminowani i pomijani przez społeczeństwo, a nawet najbliższą rodzinę. Najczęściej są to rodziny żyjące w skrajnym ubóstwie, więc nie mają środków finansowych, aby zająć się chorymi dziećmi. Często sami są niepełnosprawni.

Szkoła St. Mary’s Residential powstała w celu zaopiekowania się dziećmi niepełnosprawnymi. Jest prowadzona przez Diecezję Nellore oraz Zgromadzenie Sióstr św. Anny. Uczy się w niej i mieszka na co dzień czterdzieścioro głuchoniemych dzieci. Siostry dbają o edukację dzieci głuchoniemych, ale także rozwój duchowy. Uczą ich języka migowego, czytania z ruchu warg oraz mowy. Prowadzą także zajęcia fizjoterapeutyczne. Dzieci mają zapewnione posiłki, pomoc medyczną i wszystko to co pomaga w ich usamodzielnieniu i rozwoju.

Każdy z nas może przyczynić się do pomocy dzieciom głuchoniemym w Kodur. Dzieci nie płacą za szkołę ze względu na trudną sytuację finansową w ich domach. Państwo nie pomaga instytucjom katolickim. Dlatego Biskup Diecezji Nellore poprosił nas o pomoc w prowadzeniu tej szkoły. Potrzeba pieniędzy na jedzenie, ubrania, wypłaty dla pracowników, sprzęt terapeutyczny, m.in. aparaty słuchowe, przybory szkolne i materiały edukacyjne, opłacenie rachunków.
 

 

Projekt ten wsparły już parafie: Narodzenia NMP w Smolcu, NMP Królowej Pokoju we Wrocławiu, NMP na Piasku we Wrocławiu, Niepokalanego Poczęcia NMP w Małowicach.