INDIE – utrzymanie szkoły dla dzieci głuchoniemych w Kodur

 Pomóż dzieciom usłyszeć świat

W Indiach żyje ponad 2 mln ludzi głuchoniemych. Nie mają oni możliwości rozwoju z powodu braku umiejętności komunikowania się. Są przez to dyskryminowani i pomijani przez społeczeństwo, a nawet najbliższą rodzinę. Najczęściej są to rodziny żyjące w skrajnym ubóstwie, więc nie mają środków finansowych, aby zająć się chorymi dziećmi. Często sami są niepełnosprawni.

Szkoła St. Mary’s Residential powstała w celu zaopiekowania się dziećmi niepełnosprawnymi. Jest prowadzona przez Diecezję Nellore oraz Zgromadzenie Sióstr św. Anny. Uczy się w niej i mieszka na co dzień czterdzieścioro głuchoniemych dzieci.

CEL: Zakup jedzenia, ubrania, wypłaty dla pracowników, sprzęt terapeutyczny, m.in. aparaty słuchowe, przybory szkolne i materiały edukacyjne, opłacenie rachunków.

REALIZACJA: Siostry dbają o edukację dzieci głuchoniemych, ale także rozwój duchowy. Uczą ich języka migowego, czytania z ruchu warg oraz mowy. Prowadzą także zajęcia fizjoterapeutyczne. Dzieci mają zapewnione posiłki, pomoc medyczną i wszystko to co pomaga w ich usamodzielnieniu i rozwoju.

Niedziele Misyjne w parafiach: Wniebowzięcia NMP Chocianów, św. Jacka Wrocław Swojczyce, Niepokalanego Poczęcia NMP Chrząstawa Wielka, św. Marii Magdaleny Ścinawka Średnia, św. Mikołaja Świebodzice, Królowej Różańca Świętego Dzierżoniów, św. Apostołów Piotra i Pawła Wałbrzych.