By wiedzieć, jak żyć

photo@jerzybabiak.com-2Ostatnie już środowe spotkanie przed przerwą wakacyjną rozpoczęliśmy modlitwą brewiarzową. Taki początek pozwala na skupienie, wyciszenie się i pomyśleniu o Panu Bogu i Jego zamierzeniach wobec Naszej Salezjańskiej Wspólnoty. Można by rzec, że to chwila duchowego oderwania od codziennych obowiązków.

Za aranżację spotkania była odpowiedzialna Agata, która najpierw wprowadziła Nas w świat zabawy skojarzeń słownych, żeby później móc podzielić Nas na mniejsze grupy. Wiadomo nie od dziś, że współpraca międzyludzka bywa nieoceniona. Pierwszym zadaniem okazał się quiz polegający na  uzupełnieniu 10 przykazań spisanych przez Mojżesza na Górze Synaj po angielsku. Drugie zadanie wymagało większej kreatywności i odwagi, gdyż każda grupa wylosowała fragment z Biblii i trzeba było pokazać jej interpretację bez użycia słów. Natomiast trzecie zadanie dało do myślenia, dzięki któremu przypomnieliśmy sobie biografię znanych Świętych i Błogosławionych.

W podsumowaniu spotkania dyskutowaliśmy o prostych prawdach, które pomagają Nam nawracać się każdego dnia. Jedną z takich wytycznych każdego człowieka powinno być siedem grzechów głównych takich jak : pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew i lenistwo. Dzięki takim wskazówkom czas wakacji i zabawy powinny Nam wytyczać tylko jedną słuszną drogę… do czynienia dobra tak jak to robił Święty Don Bosco.

Marta