Blogi

Sytuacja uchodźców z Sudanu Płd.

Od 2013 roku z pogrążonego brutalną wojną domową Sudanu Południowego uciekają ludzie. Do tej pory emigrowało ich ponad 2,5 miliona. Uganda jest krajem przodującym pod względem liczby przyjmowanych azylantów. Prawdopodobnie w dalszym ciągu będzie przyjmować uchodźców napływających z krajów sąsiadujących – Demokratycznej Republiki Konga, Burundi i Sudanu Południowego. Większość napływających na te tereny osób, tj. ponad milion, pochodzi właśnie z Sudanu Południowego. Wciąż nie ma ustalonych długoterminowych rozwiązań i wyjścia poza pomoc doraźną. (więcej…)

Don Bosco Youth Centre odpowiedź na COVID-19

Według informacji przekazanych nam przez Ks. Raphaela Airoboman salezjanie i animatorzy z Centrum Młodzieżowego Księdza Bosko w Monrovii przeprowadzili akcję mającą zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID–19 wśród mieszkańców ich miasta. (więcej…)

Przebiegły Święty

Na wczorajszym spotkaniu formacyjnym Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego we Wrocławiu poruszyliśmy temat duchowości salezjańskiej. Dla wielu niezrozumiana, sprowadzana do zabawy i swawoli, a my po raz kolejny mogliśmy odkryć jej głębie. (więcej…)

Maseczki dla potrzebujących w Syrii

Salezjanie, członkowie rodziny salezjańskiej i wolontariusze z Aleppo zjednoczyli swoje siły, aby w czasie epidemii wspierać najbardziej potrzebujących w Damaszku, Aleppo oraz Kafroun. Mieszkańcy Syrii zmagają się nie tylko z koronawirusem, ale też z trwającą już niemal 10 lat bezlitosną wojną domową. (więcej…)

Raport z Gambii

Drodzy przyjaciele misji, pozdrawiam Was bardzo gorąco z najmniejszego kraju Afryki, Gambii. Wielu z was pyta jak tutaj wygląda sytuacja w tym trudnym czasie, wiec postanowiłem napisać coś więcej na ten temat. (więcej…)

Pracownicy w Indiach w czasach pandemii

Dharavi to 550-hektarowe slumsy – labirynt z blachy falistej i otwartych kanałów mieszczących się w sercu finansowej stolicy Indii, Bombaju. Jest to jedno z najgęściej zaludnionych miejsc na ziemi z populacją liczącą około miliona ludzi. Przypadkowy obserwator nie zobaczyłby niczego oprócz ubóstwa, nędzy i jeszcze większej nędzy, ale gdyby przyjrzał się bliżej, zobaczyłby, że slumsy są – co mimo wszystko wydaje się mało prawdopodobne – domem dla branży recyklingu o poziomach wydajności podobno wyższych niż w Wielkiej Brytanii. (więcej…)

Dane kontaktowe

  • ul. Świętokrzyska 45-55 50-327 Wrocław, Poland
  • +48 71 728 19 09 /+48 510 51 90 40
  • wroclaw@swm.pl
© Copyright 2020 SWM Wrocław - All Rights Reserved