Blogi

Odpowiedź animatora na COVID-19

Wyłonił się z głębin niedostępnych dla żadnego człowieka. Prze naprzód i nie chce odpuścić. Gigant zaprzyjaźnia się z każdym zakątkiem naszego społeczeństwa i stawia nasz świat pod swoimi stopami. (więcej…)

Niezwykły styl życia plemienia Dinka

Zza zasłony białego dymu, z dziesiątek małych pożarów wyłania się bydło, które bez poganiania leniwie przemieszcza się w kierunku miejsca spoczynku. Zazwyczaj zwierzęta mieszkają tu razem z ludźmi bądź w pobliskich zagrodach. Żyją w jedności z człowiekiem, dla którego stanowią największą wartość. (więcej…)

Czerń i biel w fotografii

Fotografia czarno-biała czy kolorowa? Czy ta pierwsza to rzeczywiście zaledwie dwa kolory? Czy wielobarwny świat można pokazać bez palety kolorów? Na te i wiele innych pytań szukali odpowiedzi wolontariusze na wczorajszym spotkaniu formacyjnym. (więcej…)

Dzieci ulicy Ułan Bator

Wiele dzieci porzuconych przez rodziców przyjeżdża pociągami do stolicy Ulaanbaatar (Ułan Bator) w poszukiwaniu swojego miejsca. W czasach socjalistycznych powstał tam system podziemnego ogrzewania centralnego, który przebiega przez tunele pod miastem. Dzieci znajdują schronienie właśnie tam, często jednak walcząc o miejsce pomiędzy sobą. Zimą temperatura minus 40 stopni nie jest tam niczym nadzwyczajnym. Ludzie podczas srogich zim walczą zatem o przetrwanie. Najsilniejsze dzieci zajmują najlepsze miejsca, by przetrzymać mrozy. (więcej…)

Bezrobocie w Indiach

Sytuacja dotycząca zatrudnienia w Indiach zmienia się dramatycznie. Coraz więcej osób zostaje postawionych bez pracy i środków do życia. Stopa bezrobocia w Indiach wzrosła w roku 2019 do 7,8 %. Na obszarach wiejskich wskaźnik wzrósł do 7,4 % z 6. Mimo iż ciężko jest tam uzyskiwać klarowne dane statystyczne przez wzgląd na bardzo dużą liczbę populacji (obecnie Indie zamieszkuje ponad 1,3 miliarda ludzi, co stanowi 1/6 ludności świata), to już w lutym bieżącego roku można było zaobserwować wyraźny wzrost bezrobocia wynoszący 9 %. Było to najwięcej w ciągu ostatnich 43 miesięcy.  (więcej…)

Sztuka autoprezentacji

Wczorajsze spotkanie poprowadziła dla nas Agnieszka, która na co dzień uczy języka polskiego, a także prowadzi zajęcia teatralne. Wprowadziła nas w temat autoprezentacji. (więcej…)

Dane kontaktowe

  • ul. Świętokrzyska 45-55 50-327 Wrocław, Poland
  • +48 71 728 19 09 /+48 510 51 90 40
  • wroclaw@swm.pl
© Copyright 2020 SWM Wrocław - All Rights Reserved