ZJAZD SWM WE WROCŁAWIU

ZJAZD SWM WE WROCŁAWIU

W miniony weekend wolontariusze wszystkich oddziałów SWM Młodzi Światu przyjechali do Wrocławia na grudniowe spotkanie. Jego tematyka dotyczyła Mongolii. Integracja i modlitwa wprowadziły przybyłych misjonarzy w kolejne dni. Drugi dzień to modlitwa, Wigilia oraz wizyta na jarmarku, a także w stylu mongolskim integracje plastyczne i sportowe. Było dużo wspólnej radości. Na koniec prezentacja naszych wolontariuszy o […]

GOSIA W SUDANIE POŁUDNIOWYM

GOSIA W SUDANIE POŁUDNIOWYM

Podróż z Polski do Sudanu Południowego, choć dość męcząca, odbyła się bez większych niespodzianek. Może poza tym, iż siostry zapomniały, że przyjeżdżam, więc musiałam poinformować je o tym będąc już na lotnisku w stolicy bez telefonu. Pierwsze dwa tygodnie listopada przebywałam u sióstr w Jubie, czekając na wizę i inne dokumenty umożliwiające przemieszczanie się. Niestety […]

KAMPANIA ADWENTOWA

KAMPANIA ADWENTOWA

Zgodnie z ogłoszeniem Episkopatu Polski, hasło nowego roku liturgicznego brzmi „Posłani w Pokoju Chrystusa”. Pod tym samym tytułem, oczekując na przyjście Pana, ruszamy z kampanią społecznościową. Przeniesiemy w niej nasze modlitwy i myśli do krajów tzw. „kruchego pokoju”. Do krajów, w których pokój wciąż jest zagrożony lub istnieje jedynie na papierze.

MISJA: MONGOLIA

MISJA: MONGOLIA

Jak być świadkiem w kraju, gdzie dominuje buddyzm i szamanizm? W jaki sposób budować więzi z podopiecznymi, którzy mówią w zupełnie innym języku? Jakie umiejętności potrzebne są do pracy misyjnej w Mongolii? Takie refleksje z pewnością wzbudziło wczorajsze spotkanie dla wolontariuszy misyjnych.

TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

Wczoraj na spotkaniu dla wolontariuszy po wspólnej modlitwie zagraliśmy w Globalne Bingo. Miało to nam uświadomić o współzależnościach między państwami, o których czasem nie zdajemy sobie sprawy. A wszystko to w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej.   Padły też kwestie organizacyjne: przygotowanie kampanii na Adwent, zjazd grudniowy dla wolontariuszy i Niedziele misyjne.