Blogi

Edukacja w najmłodszym państwie świata

Sudan Południowy jest obecnie najmłodszym państwem świata. Powstał w lipcu 2011 r., w wyniku odłączenia się od Sudanu. Jednak uzyskanie niepodległości nie przyniosło mieszkańcom upragnionego spokoju. Wciąż dochodzi do wewnętrznych konfliktów. Co więcej, kraj ogarnięty jest jednym z największych kryzysów humanitarnych. Brak żywności, wody, trudne warunki klimatyczne, kryzys ekonomiczny, brak poczucia bezpieczeństwa, brak podstawowych instytucji ekonomicznych i społecznych oraz choćby podstawowej opieki medycznej – wszystko to skłania wielu Sudańczyków do emigracji w poszukiwaniu lepszego życia. (więcej…)

Edukacja w Ghanie

     Afryka Zachodnia. Ghana. Z jednej strony otoczona Oceanem Atlantyckim, z drugiej granicząca z Burkina Faso, Wybrzeżem Kości Słoniowej i Togo. Kraj średniej wielkości. Bogactwo kulturowe. Wielojęzyczność – około 50 rdzennych języków, (najbardziej rozpowszechniony – Akan). Urzędowy język to jednak angielski, formalnie używany także w edukacji.   (więcej…)

Warunki edukacyjne w Gambii

Warunki panujące w Gambijskich placówkach oświaty są bardzo ciężkie. Brak nauczycieli oraz budynków sprawiają, że klasy, i tak już przepełnione, często łączy się ze sobą. W wioskach dzieci starają uczyć się zwykle na okolonej blachą falistą przestrzeni, bez dachów. Siatka rozpięta nad takim pomieszczeniem umożliwia osłonięcie palmowymi liśćmi, aby uzyskać choć odrobinę cienia. Nawet w stolicy “budynki” szkolne postawiają wiele do życzenia. Obiekty powszechnych, państwowych placówek budowane są latami. Pozostają niewykończone z braku pieniędzy – bez dachów, drzwi i okien. (więcej…)

Edukacja w Zambii

Zambijski system edukacji ma strukturę 7–5–4, co oznacza: 7 lat w szkole podstawowej, 2 i 3 lata odpowiednio w gimnazjum i szkole średniej oraz 4 lata na uniwersytecie. Teoretycznie intencją władz jest, aby edukacja szkolna była obowiązkowa dla wszystkich. Niestety, wiele biedniejszych dzieci zmuszonych jest ją porzucić. (więcej…)

Sytuacja w Mongolii

Kiedy u nas już wszystko powraca do normalności, w coraz większej ilości miejsc nie musimy już nosić maseczek, w Mongolii zaostrzenia wciąż są bardzo rygorystyczne. Szkoły nadal są pozamykane. Na naukę zezwolenie dostali tylko uczniowie ostatnich klas podstawowych. Sklepy, puby i restauracje są otwarte tylko 3 godziny w ciągu dnia. (więcej…)

Dane kontaktowe

  • ul. Świętokrzyska 45-55 50-327 Wrocław, Poland
  • +48 71 728 19 09 /+48 510 51 90 40
  • wroclaw@swm.pl
© Copyright 2020 SWM Wrocław - All Rights Reserved