Bez rozwoju nie ma postępu

Zmiana logo oraz całej identyfikacji graficznej Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu jest efektem długotrwałych przemyśleń i konsultacji. Głównym założeniem jest spójność oparta na nawiązaniu do międzynarodowego logo salezjanów. Symbolizuje ono  św. Jana Bosko, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego i dwoje młodych ludzi tworzących dom, ukazując tym samym istotę charyzmatu salezjanów, którą jest praca z młodzieżą.

Ten właśnie symbol, który znajduje także w centralnej części nowego logo SWM, łączy wizerunkowo nasz wolontariat  z rodziną salezjańską. Jest to znak rozpoznawalny na całym świecie, zwłaszcza w krajach Afryki i Ameryki Południowej, gdzie jako Salezjański Wolontariat Misyjny realizujemy najwięcej działań. W nowym logo ten  znak został wpisany w okrąg symbolizujący kulę ziemską – miejsce pracy misjonarzy salezjańskich oraz wolontariuszy SWM.

Nowa identyfikacja graficzna, odpowiadająca najnowszym trendom graficznym, jest bardziej spójna i przejrzysta, a przy tym o wiele prostsza i czytelniejsza w odbiorze. Jednocześnie wyraża ona cele i zadania, jakie realizuje SWM, a więc pracę misyjną wśród młodych, zwłaszcza najbardziej potrzebujących, w duchu św. Jana Bosko.