O programie

 

Adopcja Miłości to program prowadzony z myślą o dzieciach z najuboższych części świata. Jest to propozycja objęcia stałym finansowym wsparciem konkretnej grupy dzieci będących pod opieką misjonarzy w krajach misyjnych. Program zakłada regularne informowanie Państwa o losie dzieci.

Przystępując do Programu Adopcja Miłości deklarują Państwo wsparcie modlitewne oraz finansowe dla dzieci z konkretnej placówki misyjnej. W momencie przesłania deklaracji stają się Państwo rodzicami adopcyjnymi dla dzieci z tej placówki, które dzięki pieniądzom z Programu otrzymują: dostęp do edukacji (opłacenie czesnego w szkole, zakup butów, mundurka szkolnego, zeszytów, ołówka itp.), wyżywienie i wiele innych rzeczy umożliwiających ich rozwój duchowy, fizyczny i intelektualny. Miesięczny koszt adopcji jednego dziecka to 100 zł.

 

 

 

Jak przystąpić do programu?

 

 

   Krok 1

Wypełnij deklarację

Wypełniając powyższy formularz, decydujesz o kraju, częstotliwości i okresie przez jaki chcesz wspierać dziecko. Wraz z otrzymaniem od nas potwierdzenia przystąpienia do programu – stajesz się „rodzicem adopcyjnym”.

   Krok 2

Zapewnij edukację

Dzięki wpłacanym regularnie kwotom, zapewniasz edukację dzieciom z wybranego przez Ciebie kraju. Jest to możliwe dzięki współpracy wielu rodzin adopcyjnych, które łącznie finansują koszty edukacji danej grupy dzieci.

   Krok 3

Bądź w kontakcie

Minimum dwa razy w roku otrzymujesz od nas Biuletyn, w którym znajdziesz wiadomości z placówek, objętych programem. Korespondencja będzie przesyłana za pomocą tradycyjnej poczty. Można także utrzymywać bezpośredni kontakt z dzieckiem z danego kraju

   Krok 4

Módl się za dzieci

Nie zapomnij o opiece duchowej. Módl się za dzieci, które objęliśmy adopcją. To od Ciebie zależy jaka to będzie forma modlitwy.

  

DEKLARACJA ADOPCJI

Wybór placówki
INDIELIBERIA

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres korespondencyjny (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

DEKLARUJĘ SIĘ WPŁACIĆ PIENIĄDZE:

Będę wspierać projekt przez okres:

;

Informacje z placówek adopcyjnych

WyEdukuj Miłość – edukacja w Indiach oczami wolontariusza

Jednym z miejsc, gdzie docieramy z programem Adopcja Miłości jest Diecezja Nellore w Indiach. Nasze wolontariuszki dzielą się z nami realiami tego miejsca.

WyEdukuj Miłość – czyli o programie Adopcja Miłości

Adopcja Miłości to program prowadzony z myślą o dzieciach z najuboższych części świata. Jest to propozycja objęcia stałym finansowym wsparciem konkretnej grupy dzieci będących pod opieką misjonarzy w krajach misyjnych. Program zakłada regularne informowanie Rodziców Adopcyjnych o losie dzieci.

Homilia wygłoszona przez jego ekscelencję księdza biskupa Mosesa D. Prakasam, ordynariusza diecezji Nellore w Indiach, podczas spotkania z rodzicami adopcyjnymi biorącymi udział w programie Adopcja Miłości. Sierpień 2016 r.

Drodzy Bracia i Siostry, Jestem szczęśliwy, że mogę być z Wami tutaj i że mam okazję opowiedzieć Wam o naszej misji w Diecezji Nellore. Pierwsze i najważniejsze co chciałbym wyrazić, to płynąca prosto z serca wdzięczność za Wasze hojne wsparcie. Dziękuję za to, że zawsze rozumiecie potrzeby naszych ubogich ludzi, w szczególności dzieci. Chciałbym wyrazić […]

Podziękowania z Liberii

Oto list ks. Raphaela z Liberii do wolontariuszy oraz wszystkich wspierających Oratorium Młodzieżowe w Monrovii. A tak do tej pory pomogliśmy: obóz wakacyjny w 2014 r.  pomoc w walce z epidemią wirusa Ebola Adopcja Miłości przekazanie funduszy na bieżącą działalność  obóz wakacyjny w 2016 r. 

Homilia wygłoszona przez jego ekscelencję księdza biskupa Mosesa D. Prakasam ordynariusza diecezji Nellore w Indiach podczas spotkania we Wrocławiu z Polakami biorącymi udział w programie adopcja na odległość we wrześniu 2012 roku

Drodzy Bracia i Siostry! Jestem bardzo szczęśliwy odwiedzając ponownie Wasz wspaniały i fascynujący kraj. Podziwiam Waszą serdeczność i uczuciowość. Tradycje i obyczaje Waszego społeczeństwa i Kościoła są niezwykłe. Jestem pod wielkim wrażeniem Waszej wiary i chrześcijańskiej duchowości. Niech Bóg błogosławi Polsce i wszystkim tutaj zebranym.

Ksiądz biskup Moses D. Prakasam, ordynariusz diecezji Nellore w Indiach, homilia wygłoszona podczas pobytu w Polsce w 2010 roku

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie, Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być tutaj, w Polsce, w tym wspaniałym kraju, który z dumą zachowuje swój szlachetny charakter, godność i szacunek dla własnego narodu w każdym miejscu i czasie. Kościół jest dumny z Was, że niezłomnie trwacie w wierze, tradycjach i praktykach katolickich. Kościół na całym świecie […]