“A Słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami”

DSC_3005Okres świąteczny, który dobitnie przypomina nam o zasadności naszej misji głoszenia narodzenia Chrystusa wśród ludzi na całym świecie, jest też okazją do niezwykłych wydarzeń. W sobotę, 9 stycznia w parafii pw. Chrystusa Króla we Wrocławiu miało miejsce wyjątkowe, bo pierwsze, spotkanie wolontariuszy SWM Młodzi Światu z darczyńcami i sympatykami naszej organizacji.     Przy dźwiękach kolęd, smaku pierniczków i zapachu kawy mogliśmy w końcu osobiście podziękować naszym dobroczyńcom za wsparcie modlitewne i materialne jakim nas obdarzają, a oni z kolei poznać wolontariuszy, przez których przekazują swoją pomoc misjom.

Spotkanie rozpoczęło się ofiarą mszy świętej sprawowanej m.in. w intencji darczyńców, po której wspólnie udaliśmy się na przygotowany poczęstunek, przy którym dzieliliśmy się wrażeniami z całorocznej pracy i rozmawialiśmy o planach na przyszłość. Jednym z nich jest podjęcie współpracy z jedną z indyjskich diecezji, do której, jeśli Bóg pozwoli już latem zostaną wysłani nasi wolontariusze.

Miłym akcentem była obecność duchowych rodziców, którzy poprzez Adopcję Miłości już otaczają swoją opieką, także materialną, podopiecznych z indyjskich placówek. Po wysłuchaniu życzeń bożonarodzeniowych biskupa z Indii i wyśpiewaniu kolęd przez wspaniały wielogłosowy (i wielopokoleniowy) chór złożony z darczyńców, wolontariuszy i byłych wolontariuszy wysłuchaliśmy pasjonującej relacji Oli, która tuż przed Bożym Narodzeniem wróciła z soczyście zielonej o tej porze roku Etiopii. Wciąż rozgrzana słońcem Afryki, ale i szczęśliwa z powrotu do domu opowiadała skromnie o „cudach”, których tam dokonywała, na przykład przywracając wzrok mieszkańcom Fullasy, poprzez obdarowywanie ich okularami.

Miejmy nadzieję, że ten pierwszy dzień wdzięczności dla darczyńców SWM Młodzi Światu we Wrocławiu zapoczątkuje nową bożonarodzeniową tradycję i co roku będziemy mieć szansę na spotkanie wyrażające wdzięczność tym, bez których na misjach nie wiele moglibyśmy zdziałać.

Ala