MONGOLIA – Dożywianie uczniów w Ułan Bator

26 listopada, 2015 Azja, Zrealizowane
Nakarm głodnych w Mongolii.

Od 2001 roku Salezjanie prowadzą w Ułan Bator szkołę techniczną. Uczy się w niej obecnie 370 uczniów. Wielu z nich przyjechało do stolicy z odległych krańców Mongolii. Zostawiają swoje rodziny ponieważ mają nadzieję na lepszą przyszłość. Większość pochodzi z rodzin patologicznych, rozbitych, z problemem alkoholowym. Młodzież nie ma pieniędzy nawet na posiłek. Rodzice piją i wyrzucają dzieci na ulice, gdzie muszą kraść lub żebrać.

CEL: Wiemy, że niedożywione dziecko napotyka ogromne trudności z przyswajaniem wiedzy. Brak posiłku może być także przyczyną wielu chorób. Dlatego celem naszego wsparcia jest zapewnienie ciepłego posiłku uczniom szkoły salezjańskiej w Ułan Bator. Jeden obiad w szkolnej stołówce to ok. 5 zł.

REALIZACJA: Dzięki finansom przekazanym do Ułan Bator w Mongolii pomogliśmy w projekcie dożywiania uczniów szkoły salezjańskiej. Ofiarowane pieniądze zostały przeznaczone za zakup produktów spożywczych, z których codziennie przygotowywano ciepły posiłek dla 20 najbiedniejszych uczniów.

Niedziele Misyjne w parafiach: św. Doroty, św. Wacława i św. Stanisława we Wrocławiu, św. Jadwigi w Węgrach, NMP Wspomożenia Wiernych Wrocław – Księże Małe, Wniebowzięcia NMP w Chocianowie, św. Józefa w Żórawinie, Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Twardogórze, św. Marcina w Świętym, Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie.