LIBERIA – Dofinansowanie Centrum Młodzieżowego w Monrovii

26 listopada, 2015 Afryka, Zrealizowane
 Pomóż w rozwoju dzieci i młodzieży w Liberii.

Centrum Młodzieżowe Don Bosco działa w najbiedniejszej dzielnicy Monrovii – New Matadi. Celem Centrum jest integralny rozwój dzieci i młodzieży: zdobywanie umiejętności, odkrywanie i rozwijanie talentów, a przede wszystkim rozwój duchowy i społeczny poprzez bycie we wspólnocie. Codziennie do oratorium przychodzi około 400 dzieci i młodzieży. Większość z nich, ze względu na brak pieniędzy, nie może chodzić do szkoły, więc Centrum jest dla nich jedyną możliwością edukacji. Salezjanie i animatorzy oferują im szereg aktywności, w tym koła zainteresowań, rekreację, zapewniają pomoce naukowe, prowadzą rekolekcje i spotkania formacyjne. Od 2014 roku Salezjański Wolontariat Misyjny oddział we Wrocławiu wspiera Centrum Młodzieżowe w Monrovii.

CEL: Zatrudnienie trzech nauczycieli w oratorium: do muzyki, sztuki i trenera sportowego. W kraju panuje prawie 90-cio procentowe bezrobocie, więc projekt ten przyczyni się także do rozwoju państwa. W ramach projektu Adopcja Miłości zostanie także zapewniona edukacji podopiecznym Centrum Młodzieżowego. 

REALIZACJA: Dzięki przekazanym pieniądzom Centrum Młodzieżowe zatrudniło profesjonalnych trenerów i nauczycieli. Dla pozostałych animatorów zostało zorganizowane szkolenie. Dzięki wsparciu wielu młodych ludzi może kontynuować naukę. Natomiast do kościoła parafialnego zakupiono kielich i monstrancję. 

Niedziele Misyjne w parafiach: św. Jana Bosko w Lubinie, św. Maurycego we Wrocławiu, NMP Bolesnej we Wrocławiu – Strachocin, św. Michała Archanioła we Wrocławiu, Miłosierdzia Bożego we Wrocławiu.