CZAD – Budowa studni w Sarh

26 listopada, 2015 Afryka, Zrealizowane
Pomóż nam wybudować studnie i podaruj mieszkańcom Czadu dostęp do czystej wody.

Ponad połowa ludności Czadu zamieszkującej na wioskach nie posiada dostępu do wody pitnej. Kobiety i dzieci codzienne przemierzają wiele kilometrów, aby dojść do najbliższego źródła wody. Przez 6 miesięcy w roku panuje tu pora sucha z ponad 45 stopniami ciepła, przez co wysychają i tak nie liczne źródła wody. Brak dostępu do wody pitnej oznacza dla ludzi brak pożywienia, a często także ciężkie choroby. Razem możemy to zmienić! Średnio wystarczy 30 zł aby zapewnić stały dostęp do wody dla jednego mieszkańca Czadu.

CEL: Dzięki dotychczasowym zbiórkom w całej Polsce udało się wybudować już 10 studni. Kolejne wioski, których Salezjanie mają pod opieką prawie 50, czekają na nasze wsparcie. W tym roku naszym celem jest wybudowanie 3 kolejnych studni. Studnie budowane są w wioskach w okolicach miejscowości Sarh, gdzie pracuje polski misjonarz ks. Artur Bartol SDB. Każda studnia służy kilku tysiącom mieszkańców.

REALIZACJA: W roku 2016 przekazaliśmy pieniądze na wybudowanie 4 studni w Czadzie. Dwie studnie zostały sfinansowane dzięki inicjatywie salezjańskiej par. św. Michała Archanioła we Wrocławiu. Jedna w całości została ufundowana przez darczyńcę indywidualnego. Natomiast czwarta studnia to efekt całorocznych zbiórek w parafiach i indywidualnych wpłat. Do realizacji projektu przyczynili się także pielgrzymi Pierwszej Rolkowej Pielgrzymki Wrocławskiej z Wrocławia na Jasną Górę. Dzięki akcji Km Miłości zamienili oni trud pielgrzymowania w konkretny dar miłosierdzia.

Niedziele Misyjne w parafiach: NMP Królowej Polski w Brzegu Dolnym, św. Józefa Robotnika w Międzyborzu, Narodzenia NMP w Miękini, Niepokalanego Poczęcia NMP w Malczycach

ks-bartol_podziekowanie