ETIOPIA – Wyposażenie szkół w Fullasie i okolicznych wioskach

16 stycznia, 2018 Afryka, Zrealizowane

Edukuj dzieci w Etiopii.

Ministerstwo Edukacji  w Etiopii podaje, że liczba dzieci kończących szkołę podstawową w tym kraju wynosiła w ostatnich latach ok. 50%. Wiele dzieci i młodzieży zamiast uczęszczać do szkoły jest zmuszona pomagać rodzicom w pracy na roli. Wynika to z wysokich kosztów edukacji – płatne szkoły, zakup podręczników i przyborów szkolnych, odległość szkoły od domu rodzinnego, a efekty nie są widoczne od razu.

Do Fullasy nasi wolontariusze jeżdżą od 2014 roku organizować zajęcia wakacyjne dla dzieci. W tym roku chcemy wesprzeć ich edukację nie tylko w okresie wakacyjnym. W ramach projektu zakupimy podręczniki dla dzieci w szkole prowadzonej przez Siostry Miłosierdzia w Fullasie. Doposażymy szkołę w Dhadim w ławki i materace do internatu. Zakupimy generator prądu dla parafii w Soddu Abali, gdzie dzieci spędzają czas po lekcjach.  


 

Niedziele Misyjne w parafii: NSPJ Wrocław - Pawłowice, Wniebowzięcia NMP w Bukowicach, MB Wspomożenia Wiernych w Twardogórze, św. Jana Chrzciciela w Kuźnicy Czeszyckiej, Narodzenia NMP w Goszczu, MB Częstochowskiej w Grabownie.