11 listopada wspieraj z nami misje!

Jak uczcić Święto Niepodległości pozostając w domowej izolacji a jednocześnie wesprzeć kraje misyjne?

Serwis www.dyktanda.pl organizuje wydarzenie, które umożliwi nam, w tym szczególnym dniu, pokazać ducha patriotyzmu i solidarności z ubogimi. Włączając się w akcję damy świadectwo, że polski język nie ma przed nami tajemnic, a jednocześnie wesprzemy uczniów Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Kunkujang Mariama (Gambia). Organizator na wskazany w wyniku głosowania cel przekaże 1 zł za każdego uczestnika, który rozwiąże Dyktando na Święto Niepodległości. Warto zatem zachęcić do zapisania się i wzięcia udziału w Dyktandzie swoich znajomych, członków rodziny, podopiecznych.

Pomóc może każdy użytkownik Internetu, wiek nie stanowi przeszkody! Serwis dyktanda.pl dopilnował, aby w świętowanie niepodległości mogli zaangażować się wszyscy członkowie rodziny. Dlatego Dyktando na Święto Niepodległości rozgrywane będzie na kilku poziomach trudności, dostosowanych do wieku uczestników. Zostaną przygotowane dyktanda dla dzieci i młodzieży z klas 1-3, 4-6 oraz 7-8 szkoły podstawowej, dla uczniów szkół średnich, a także dla osób dorosłych.

Za stworzenie treści Dyktanda na Święto Niepodległości dla dorosłych odpowiadać będzie prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego. Tekst dyktanda dla uczniów szkół średnich przygotował prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w akcji? Wystarczy wejść na stronę Dyktanda na Święto Niepodległości, zarejestrować się (lub zalogować) i kliknąć w przycisk ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU. 11 listopada po napisaniu dyktanda będziemy mogli zagłosować na zgłoszony przez Salezjański Wolontariat Misyjny cel. A jest nim remont toalet dla uczniów w Gambii (opis projektu). 

Użytkownikom, którzy osiągną najlepszy wynik w dyktandzie, będzie przysługiwała zwiększona siła głosu – jak widać warto powalczyć o dobry wynik. Dzięki temu będziemy mieć większy wpływ na to, kto otrzyma wsparcie.

Bądź z nami 11 listopada 2020 r.! Możesz jednocześnie świętować odzyskanie przez Polskę Niepodległości oraz zrobić coś dobrego dla potrzebujących!

Szczegóły akcji, zapisy na dyktando, a także formularz do zgłaszania celu akcji znajdziesz klikając tutaj.