LIBERIA – wsparcie Centrum Młodzieżowego w Monrovii

20 grudnia, 2016 Afryka, Zrealizowane
Zebrana dotacja : 26,837.80 zł/ 60,000.00 zł
 Pomóż w rozwoju dzieci i młodzieży w Liberii

Don Bosco Youth Centre powstało w 1991 w celu opieki nad dziećmi żołnierzy, którzy zginęli w trakcie wojny. Poprzez różne zajęcia Oratorium to miało pomóc dzieciom zapomnieć o wojnie i resocjalizować je. Powstało w jednej z najbiedniejszych dzielnic stolicy kraju – New Matadi. Obecnie sprawuje opiekę nad ponad 500 ludźmi młodymi. Są to dzieci z rodzin, które bardzo często są wstanie zapewnić im zaledwie jeden posiłek dziennie. I to też nie codziennie. Dzieci te żyją w przepełnionych domach, bez elektryczności. Jeśli mają możliwość chodzić do szkoły to i tak nie mają warunków, żeby uczyć się w domu. Dlatego tak chętnie przychodzą do Oratorium, żeby zdobyć edukację i rozwijać swoje talenty. Przychodzą, żeby spotkać się z rówieśnikami, a animatorów proszę o radę i wspólnie szukają celu i sensu życia.

 

CEL: Zatrudnienie trenerów i nauczycieli. Ponad 100 dzieci potrzebuje także funduszy na opłacenie czesnego w szkole. Niestety edukacja w Liberii jest wciąż płatna.

REALIZACJA: W ramach projektu zatrudniliśmy do pracy w Centrum Młodzieżowym trenerów sportowych oraz nauczycieli plastyki i muzyki. Opłaciliśmy też naukę 53 podopiecznym Centrum. 

Niedziele Misyjne w parafiach: św. Jana Bosko w Lubinie, Narodzenia NMP w Miękini, NMP Na Piasku we Wrocławiu, Najświętszego Serca Pana Jezusa we Wrocławiu (salezjanie).

Inne projekty

 Nakarm głodnych w Mongolii

 Pomóż dzieciom usłyszeć świat

Zapewnij dzieciom w Sudanie Południowym posiłek.