SĄSIAD #nieOBCY – szkolenie

W ubiegłą sobotę 9 września odbyło się pierwsze szkolenie z edukacji międzykulturowej w ramach projektu Wrocławianin Kompetentny Międzykulturowo 2017 – Sąsiad #nieObcy. Nauczyciele (tym razem z przedszkoli) zebrali się w siedzibie Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, aby pod okiem trenerki Manueli Ciszek wzmacniać swoje kompetencje międzykulturowe i wychowawcze. W trakcie szkolenia uczestniczki odkryły czym jest kultura, w jaki sposób wpływa ona na nasze życie, na czym polega szok kulturowy. Dowiedziały się także jakie zjawiska występują podczas spotkania wielu kultur i jak sobie z nimi radzić. Wspólnie zastanowiły się także w jaki sposób przedszkolaków przygotować na wejście do globalnego świata i nauczyć dialogu. Zdobytą wiedzę nauczycielki mogły od razu wykorzystać w ćwiczeniach praktycznych, a nawet same stworzyły zabawy, dzięki którym nauczą najmłodszych otwartości i szacunku dla obcych kultur. 

Zapraszamy na kolejne szkolenia 23 i 30 września oraz 14 października. Są jeszcze wolne miejsca. Zgłoszenia tutaj. Szkolenia są dofinansowane ze środków Gminy Wrocław, więc są całkowicie darmowe, a nauczyciele dostają zaświadczenie i certyfikat oraz dostęp do zbioru materiałów edukacyjnych i scenariuszy zajęć.  

Paula Łuszczek

Paula Łuszczek

Wrzesień 11th, 2017 View Profile

Koordynator wolontariuszy w SWM Wrocław. Absolwentka biotechnologii, zarządzania i pedagogiki. Brała udział w projektach misyjnych w Ghanie, Liberii, Etiopii i na Syberii. Hobby: rower, fotografia i puzzle :) Motto: "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia!"