Wszyscy święci nadal balują!

Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Przed kilkoma dniami zakończyła się coroczna nowenna, w trakcie której mogliśmy codziennie uzyskać odpust zupełny za wybraną nieżyjącą osobę. W wielu kościołach nadal trwają modlitwy wypominkowe. Choć istnieją sposoby na wybawienie dusz z czyśćca, warto stale pamiętać o czekającej każdego z nas wieczności. W znacznej mierze zależy ona od nas samych, od naszej odpowiedzi na Chrystusowe zaproszenie do Królestwa Niebieskiego. Nie zwlekajmy, nie marnujmy danego nam na Ziemi czasu. Mamy z kogo czerpać przykład. Wszyscy święci „balują” już w niebie. Zachęcamy do czerpania motywacji z ich pięknych, choć niejednokrotnie pełnych trudności i cierpienia żywotów.

O tym jak religijnymi postaciami zafascynowali się najmłodsi przekonaliśmy się goszcząc na Nocy Wszystkich Świętych w Malczycach. Zgromadziła ona prawie 40 uczniów tamtejszej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Wieczorne spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem do świętych, z celebracją relikwii św. Jana Bosko i św. Ojca Pio. Następnie uczestnikom przybliżona została postać „najnowszego” obecnie, bo kanonizowanego 16 października 2016 roku,  świętego czyli José Sánchez del Río. Po obfitej w smakołyki kolacji odbyły się konkursy i gry. Jedną z nich przeprowadziła nasza wolontariuszka Agnieszka Zabrzewska. Po emocjonującej rywalizacji w grupach, do północy bawiono się w rytm skocznej muzyki. Później wyświetlony został film o św. Filipie Neri. Aktywny udział w akcji dostarczył uczestnikom wiele radości.

Jeśli będziemy kierować się dobrymi przykładami,  na pewno łatwiej będzie nam dotrzeć na niebiańską ucztę. A zatem w drogę!

Agnieszka

Paula Łuszczek

Paula Łuszczek

Listopad 10th, 2016 View Profile

Koordynator wolontariuszy w SWM Wrocław. Absolwentka biotechnologii, zarządzania i pedagogiki. Brała udział w projektach misyjnych w Ghanie, Liberii, Etiopii i na Syberii. Hobby: rower, fotografia i puzzle :) Motto: "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia!"