Dotarliśmy do celu :)

W piątek w nocy ok. godz. 00.00 po długiej podróży samolotem dotarłyśmy do stolicy Etiopii – Adis Abeba. Nasza wyprawa przebiegła bardzo sprawnie (po raz pierwszy odbyła się bez większych problemów m.in. z bagażem czy organizacją).

 Zabawne było to, kiedy czekałyśmy na informację z którego stanowiska startuje nasz samolot w Istambule, usiadłyśmy przy bramce nr 216. Po trzech godzinach okazało się, że właśnie z tego stanowiska staruje nasz samolot (z pośród kilkuset innych dostępnych bramek).

W Adiss Abeba zaopiekowała się nami siostra Roshini z Fullasy, która zawiozła nas do naszej pierwszej placówki misyjnej w Mojo. Bardzo nam się tutaj podoba. Jesteśmy pod opieką trzech sióstr Miłosierdzia z Indii. Siostry gotują przepyszne jedzenie i bardzo starają się wprowadzić nas w nową kulturę. Mamy też tą przyjemność brać udział w ich wspólnotowych modlitwach czy pomagać m.in. przy dekoracjach.

W niedzielę miałyśmy okazję uczestniczyć w uroczystości Św. Piotra i Pawła. Na tą okazję przybyło sporo gości, siostry bardzo starannie przygotowały wszystkie dekorację w kościele a sama msza z tej okazji trwała prawie 4 godziny 🙂

Dorośli oraz dzieci w Mojo są bardzo otwarci i mili. Cieszymy się kiedy widzimy uśmiech na ich twarzach. Już jutro zaczynamy pierwszy dzień naszego obozu z dziećmi, który potrwa przez kolejne 2 tygodnie. Bądźcie z nami na bierząco i śledźcie co się dzieję.

Dziękujemy za wszystkie modlitwy i za wsparcie.

Karolina

 

Etiopia 2018- Obóz wakacyjny 2018

Lipiec 9th, 2018 View Profile

Nasze wolontariuszki już po raz 6. wyjechały do Etiopii, aby zorganizować obozy wakacyjne dla dzieci. Agnieszka Chlipała, Katarzyna Gawłowska, Magdalena Dul i Karolina Molendzka w różnych parafiach Diecezji Awassa prowadzą zajęcia edukacyjno-artystyczne oraz katechezę, dając najmłodszym mieszkańcom możliwość spędzenia aktywnie wolnego czasu z rówieśnikami i odpoczynku od codziennych trosk. Lekcje angielskiego, rozgrywki sportowe, zabawy zespołowe, zajęcia plastyczne – to tylko niektóre z atrakcji, które choć na chwilę zmieniają szarą afrykańską rzeczywistość w uśmiechnięte spotkanie serc.