Po co ja tu jestem?

„ Nie miał za wiele ten, kto miał dużo. Nie miał za mało ten, kto miał niewiele”.

Zostałyśmy z Magdą powołane do pracy misyjnej w oddalonej Mongolii. Naszym zadaniem jest Ewangelizacja, animacja oraz poznanie warunków tutejszych mieszkańców, aby móc wcielić w życie słowa  z listu do Koryntian, aby dzielić się tym, co mamy: „ niech wasz dostatek przyjdzie z pomocą ich potrzebom, ….aby  nastała równość” .

Pierwszy tydzień w stolicy Ułan Bator za nami.  Obecnie uczestniczymy w rekolekcjach dla rodziny salezjańskiej, które są okazją nie tylko do bliższego poznania wspólnoty, ale przede wszystkim czasem  zrozumienia własnej wiary,  budowania bliższej relacji z Panem Bogiem Zatrzymania się. Zastanowienia się: po co ja tu jestem? Do czego zostałam wezwana. Skoro zostałam powołana jakie są moje obowiązki?

Owocna wiara wymaga od każdego z nas, by codziennie ofiarować coś Bogu i ludziom: nasz czas, naszą obecność, naszą miłość i troskę, wrażliwość, nasze radości i cierpienia, to kim jesteśmy i co mamy.

Agata

Mongolia- Obóz wakacyjny 2018

Lipiec 7th, 2018 View Profile

Po dłuższej przerwie wznawiamy pomoc dla Mongolii. Dwie wolontariuszki Magdalena Kubińska i Agata Kopańska w oddalonej mongolskiej stolicy, pomagają w rozwoju nowo powstałej parafii Salezjańskiej. Pracują z dziećmi, ucząc ich języka angielskiego oraz organizują dla nich zajęcia rozwojowe. Pomysł dla wielu wydawałby się absurdalny i szalony, jednak dziewczyny nie mają wątpliwości o słuszności swojej decyzji.