38%

LIBERIA – wsparcie Centrum Młodzieżowego w Monrovii

20 grudnia, 2016 Afryka, Działalność pomocowa
Zebrane: zł23,372.90/ zł60,000
 Pomóż w rozwoju dzieci i młodzieży w Liberii

Trwająca 14 lat wojna domowa w Liberii (1989-2003) całkowicie zniszczyła społeczeństwo, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Konflikt pozostawił państwo w kompletnej ruinie. Dodatkowo w 2014 r. w kraju wybuchła epidemia wirusa Ebola, która doprowadziła do śmierci wielu ludzi, zostawiając ogromną liczbę dzieci bez środków do życia i nadziei. Wielu rodziców jest bezrobotnych. Skutkiem tego dzieci i ludzie młodzi nie mają możliwości wyjść z kręgu ubóstwa. Są zagubieni, tracą nadzieję.    

Don Bosco Youth Centre powstało w 1991 w celu opieki nad dziećmi żołnierzy, którzy zginęli w trakcie wojny. Poprzez różne zajęcia Oratorium to miało pomóc dzieciom zapomnieć o wojnie i resocjalizować je. Powstało w jednej z najbiedniejszych dzielnic stolicy kraju – New Matadi. Obecnie sprawuje opiekę nad ponad 500 ludźmi młodymi. Są to dzieci z rodzin, które bardzo często są wstanie zapewnić im zaledwie jeden posiłek dziennie. I to też nie codziennie. Dzieci te żyją w przepełnionych domach, bez elektryczności. Jeśli mają możliwość chodzić do szkoły to i tak nie mają warunków, żeby uczyć się w domu. Dlatego tak chętnie przychodzą do Oratorium, żeby zdobyć edukację i rozwijać swoje talenty. Przychodzą, żeby spotkać się z rówieśnikami, a animatorów proszę o radę i wspólnie szukają celu i sensu życia.

Aby pomoc Don Bosco Youth Centre przynosiła jeszcze większe owoce potrzeba naszego wsparcia. W zeszłym roku udało nam się do prowadzenia zajęć sportowych zatrudnić trenerów. Młodzi ludzie dostali pracę, natomiast dzieci możliwość rozwoju. W tym roku chcemy zatrudnić jeszcze nauczyciela muzyki oraz plastyki. Ponad 100 dzieci potrzebuje także funduszy na opłacenie czesnego w szkole. Niestety edukacja w Liberii jest wciąż płatna.

W ramach projektu zbieramy także przybory szkolne i piłki do koszykówki, piłki nożnej i siatkówki.
Projekt ten wsparły już parafie: św. Jana Bosko Lubin, Narodzenia NMP Miękinia, NMP Na Piasku Wrocław,NSPJ Wrocław (salezjanie).

Inne projekty

38.18%
Zebrane: zł26,725.00/ zł70,000  Pomóż dzieciom usłyszeć świat

60.26%
Zebrane: zł24,105.93/ zł40,000  Nakarm głodnych w Mongolii

78.03%
Zebrane: zł23,407.67/ zł30,000 Zapewnij dzieciom w Sudanie Południowym posiłek.