0%

INDIE – utrzymanie szkoły dla głuchoniemych w Kodur

10 stycznia, 2018 Azja, Działalność pomocowa
Zebrane: / zł70,000.00
Pozwól dzieciom usłyszeć świat

W Indiach żyje ponad 2 mln ludzi głuchoniemych. Nie mają oni możliwości rozwoju z powodu braku umiejętności komunikowania się. Są przez to dyskryminowani i pomijani przez społeczeństwo, a nawet najbliższą rodzinę. Najczęściej są to rodziny żyjące w skrajnym ubóstwie, więc nie mają środków finansowych, aby zająć się chorymi dziećmi. Często sami są niepełnosprawni.

Szkoła St. Mary’s Residential powstała w celu zaopiekowania się dziećmi niepełnosprawnymi. Jest prowadzona przez Diecezję Nellore oraz Zgromadzenie Sióstr św. Anny. Uczy się w niej i mieszka na co dzień czterdzieścioro głuchoniemych dzieci. Siostry dbają o edukację dzieci głuchoniemych, ale także rozwój duchowy. Uczą ich języka migowego, czytania z ruchu warg oraz mowy. Prowadzą także zajęcia fizjoterapeutyczne. Dzieci mają zapewnione posiłki, pomoc medyczną i wszystko to co pomaga w ich usamodzielnieniu i rozwoju.

Każdy z nas może przyczynić się do pomocy dzieciom głuchoniemym w Kodur. Dzieci nie płacą za szkołę ze względu na trudną sytuację finansową w ich domach. Państwo nie pomaga instytucjom katolickim. Dlatego Biskup Diecezji Nellore poprosił nas o pomoc w prowadzeniu tej szkoły. Potrzeba pieniędzy na jedzenie, ubrania, wypłaty dla pracowników, sprzęt terapeutyczny, m.in. aparaty słuchowe, przybory szkolne i materiały edukacyjne, opłacenie rachunków.
 

 

 

Inne projekty

0.00%
Zebrane: / zł15,000.00

Edukuj dzieci w Etiopii.

0.00%
Zebrane: / zł7,000.00

Poczytaj książki dzieciom w Afryce.

0.00%
Zebrane: / zł25,000.00

Pomóżmy  uczynić ich ciężką rzeczywistość bardziej kolorową.