38%

INDIE – utrzymanie szkoły dla dzieci głuchoniemych w Kodur

20 grudnia, 2016 Azja, Działalność pomocowa
Zebrane: zł26,725.00/ zł70,000
 Pomóż dzieciom usłyszeć świat

W Indiach żyje ponad 2 mln ludzi głuchoniemych. Nie mają oni możliwości rozwoju z powodu braku umiejętności komunikowania się. Są przez to dyskryminowani i pomijani przez społeczeństwo, a nawet najbliższą rodzinę. Najczęściej są to rodziny żyjące w skrajnym ubóstwie, więc nie mają środków finansowych, aby zająć się chorymi dziećmi. Często sami są niepełnosprawni.

Szkoła St. Mary’s Residential powstała w celu zaopiekowania się dziećmi niepełnosprawnymi. Jest prowadzona przez Diecezję Nellore oraz Zgromadzenie Sióstr św. Anny. Uczy się w niej i mieszka na co dzień czterdzieścioro głuchoniemych dzieci. Siostry dbają o ich edukację, ale także rozwój duchowy. Uczą ich języka migowego, czytania z ruchu warg oraz mowy. Prowadzą także zajęcia fizjoterapeutyczne. Dzieci mają zapewnione posiłki, pomoc medyczną i wszystko to co pomoże w ich usamodzielnieniu i rozwoju.

 

Każdy z nas może przyczynić się do pomocy dzieciom głuchoniemym w Kodur. Dzieci nie płacą za szkołę ze względu na trudną sytuację finansową w ich domach. Państwo nie pomaga instytucjom katolickim. Dlatego Biskup Diecezji Nellore poprosił nas o pomoc w prowadzeniu tej szkoły. Potrzeba pieniędzy na jedzenie, ubrania, wypłaty dla pracowników, sprzęt terapeutyczny, m.in. aparaty słuchowe, przybory szkolne i materiały edukacyjne, opłacenie rachunków.
Projekt ten wsparły już parafie: Wniebowzięcia NMP Chocianów, św. Jacka Wrocław Swojczyce, Niepokalanego Poczęcia NMP Chrząstawa Wielka, św. Marii Magdaleny Ścinawka Średnia, św. Mikołaja Świebodzice, Królowej Różańca Świętego Dzierżoniów.

Inne projekty

38.95%
Zebrane: zł23,372.90/ zł60,000  Pomóż w rozwoju dzieci i młodzieży w Liberii

60.26%
Zebrane: zł24,105.93/ zł40,000  Nakarm głodnych w Mongolii

78.03%
Zebrane: zł23,407.67/ zł30,000 Zapewnij dzieciom w Sudanie Południowym posiłek.