50%

BANGLADESZ – Budowa Centrum Młodzieżowego w Joypurhat

15 stycznia, 2018 Azja, Działalność pomocowa
Zebrane: zł12,635.00/ zł25,000.00

Pomóżmy  uczynić ich ciężką rzeczywistość bardziej kolorową.

Bangladesz, położony w południowej Azji jest jednym z najbiedniejszych państw  świata. Salezjanie działają tam od 5 lat. Jednym z misjonarzy pracujących tam od początku jest Polak ks. Paweł Kociołek. W Joypurhat prowadzi parafię oraz  internat dla 8 chłopców z wiosek uczęszczających do pobliskiej szkoły. Potrzeby są jednak o wiele większe. Codziennie ponad 300 dzieci i młodzieży przychodzi tu na naukę, zajęcia z tańca i gry na instrumentach, dodatkowo 50 najuboższych zawsze może liczyć na ciepły posiłek.

W Bangladeszu chrześcijanie stanowią zaledwie 0,3% mieszkańców, należą oni do najbiedniejszej i najmniej wykształconej warstwy społecznej. Wielu mieszkańców wiosek wyznaje wierzenia plemienne, dlatego tak wielka jest potrzeba ewangelizacji, której służyć będzie centrum.  Księża prowadzą swoją działalność w bardzo ciężkich warunkach. Posiłki przygotowywane są w prowizorycznej kuchni pod drzewami, a zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywają się na podwórku przed niewielkim budynkiem internatu. Jest to bardzo uciążliwe, gdyż w lecie panują tu duże upały, w porze deszczowej obfite opady, natomiast w zimie temperatura spada do zaledwie kilku stopni.  Dlatego Salezjanie chcą wybudować szkołę, wyposażoną w sale do zajęć, aulę, kuchnię, jadalnię i toalety. Pomieszczenia mają również pełnić rolę centrum młodzieżowego.

Koszt budowy całego parterowego budynku wynosi 992 300 zł  z czego 20% zapewni prowincja w Indiach, a 10%  będzie stanowiło wkład lokalnej ludności, która weźmie udział w budowie. Na początek chcemy wybudować pierwsze skrzydło (fundamenty i parter) w którym mieścić się będą 4 sale lekcyjne oraz toalety. Jest to koszt rzędu 236 tys. zł. Projekt jest realizowany we współpracy z pozostałymi oddziałami Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Dlatego wrocławski SWM zbiera tylko cześć potrzebnej kwoty. Niedziele Misyjne w parafii: św. Jana Bosko Lubin, Najświętszego Zbawiciela Wrocław - Wojszyce.  

Inne projekty

4.07%
Zebrane: zł610.00/ zł15,000.00

Edukuj dzieci w Etiopii.

0.00%
Zebrane: / zł7,000.00

Poczytaj książki dzieciom w Afryce.

6.88%
Zebrane: zł3,441.61/ zł50,000.00

 Pomóż w rozwoju dzieci i młodzieży w Liberii